Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Чи проводитимуть  ЗНО у 2023 році?  Та чи варто його здавати абітурієнтам, що обирають навчання у державних вишах Польщі?

 

Ще у листопаді  Міністерство освіти і науки України повідомляло, що з  міркувань безпеки та через складності логістики проведення ЗНО  у традиційному форматі не є можливим.  Тобто звиклого для усіх ЗНО не буде. У той же час,  розглядається можливість проведення   удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ), для чого готується відповідний законопроект. І лише після прийняття цього законопроекту ВРУ будуть оприлюднені усі деталі.

То чого ж, на разі теоретично, очікувати випускникам 2023 року? Зі слів п. Міністра підводимо підсумок:

Спочатку планувалось, що:

НМТ  відбуватиметься у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій, як в Україні, так і за кордоном ( можливий перелік країн прийматиметься навесні з урахуванням воєнно-політичної ситуації);
початок  реєстрації для участі – квітень;
мультипредметний тест міститиме обов’язковий та додатковий блоки:

  • обов’язковий блок НМТ складатиметься  з чотирьох предметів (у один день): української мови, математики, історії України, однієї з іноземних мов за вибором: англійська, французька, німецька та іспанська мова.  Час виконання складатиме 90 хв для української мови та математики, невелика перерва та ще 90 хв для історії України та іноземної мови.
  • додатковий блок  передбачає такі предмети як,- фізика, хімія, біологія та складатиметься у окремий день ( час тестування 75 хв), при чому результатом такого предмету можна буде  замінити оцінку з історії України або іноземної мови. 

 

Уже 20.01.2023 року за результатами брифінгу МОН, маємо знову зміни (на разі -теоретичні), так за словами Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлета передбачається, що:

НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія.

НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп'ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин.

 

Враховуючи, що до прийняття самого закону, чи хоча б оприлюднення законопроекту, важко зрозуміти деталі щодо дат проведення НМТ чи  дат отримання результатів, на разі не можливо прогнозувати чи застосовуватимуться такі результати для вступу до польських державних вишів у 2023 році.  

 Але, звертаємо Вашу увагу, що  якщо результати НМТ буде відомо до 04.07.2023 року, то абітурієнтам, що вступають до польських державних вишів слід здавати даний тест. Адже результати ЗНО ( мультипредметного  тесту) для більшості державних вишів дають на 50% балів більше ніж річні оцінки. З інформацією про це можна ознайомитись у наших попередніх статях :

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805