Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Про вступ до Польщі у 2022 році.

Або важлива інформація для абітурієнтів 2022 року, що обрали, або ж планують обрати навчання у польських державних вишах.

 

Переважна більшість польських державних вишів здійснює зарахування абітурієнтів на конкурсній основі,що базується на випускних  оцінках (так.зв. матура). При цьому кожен виш розділяє ці оцінки на базовий рівень (podstawowy)  та розширений (rozszerzony) або ж виключно розширений. У співвідношенні до української системи оцінювання  це будуть:

 • Для базового рівня  - оцінки з додатку до свідоцтва, у  тому числі ДПА
 • Для розширеного рівня - бали ЗНО з профільних предметів.

Зверніть увагу, що  бали ЗНО – дають набагато більше переваги!  Пояснімо на прикладі Варшавського Національного університету. Наприклад для вступу на факультет адміністрація беруться до уваги оцінки з української мови (35%),математики (15%), іноземної мови (25%) та одного предмету до вибору з визначеного вишем переліку(25%), най це буде історія. 

Якщо ми припустимо, що наш абітурієнт матиме наступні оцінки, то за шкалою переведення даного ВНЗ вони складатимуть наступний бал

з  додатку до свідоцтва загальний бал з застосуванням множника 0,5 дорівнюватиме 36,5, якщо річні оцінки для прикладу дорівнюватимуть :

 • Українська мова 12
 • Математика 8  
 • Англійська мова 10
 • Історія 12

з  додатку до свідоцтва за результатами ДПА загальний бал з застосуванням множника 0,6 дорівнюватиме 53,4, якщо ДПА складено на наступні оцінки для:

 • Українська мова 12 
 • Математика 8
 • Англійська мова 10
 • Історія 12

для результатів ж ЗНО, навіть якщо вони гірші за таблицею переведення тестових балів у шкалу 1-12,  бал буде вищий, адже до них застосовуються множник 1. Тобто загальний бал за результатами ЗНО дорівнюватиме 75 балів

 • Українська мова (11) -194
 • Математика (7) -163
 • Англійська мова (9)- 169
 • Історія (8)- 160

Враховуючи, що  прохідний бал на факультет адміністрації складав 50,15 та 68,64 у першому та другому турах, відповідно - прохідним та конкурентоспроможним буде той абітурієнт, що для вступу використає бали ЗНО або ж бали ДПА для першого туру.

 

Тому, ТОВ ЮНЕКО ГРУП  радить усім абітурієнтам, що планують здобувати освіту у державних вишах Польщі здавати ЗНО та/або ДПА у його складі,  а також нагадує що:

 • для участі у ЗНО  слід зареєструватися  з 1 лютого до 9 березня 2022 року.
 • для проходження ДПА у складі ЗНО, слід написати відповідну заяву на ім’я директора школи, яку дирекція школи зобов’язана  зареєструвати  до 1 березня 2022 року.
 •  кожен учасник  має право безкоштовно скласти тести з 5-ти предметів, при цьому  обов’язково здається: українська мова, математика, історія України або іноземна мова.
 •  обрані Вами предмети ЗНО/ДПА – повинні відповідати профілю вашого подальшого навчання, тобто бути такими- за якими польський виш і проводить за кваліфікування на навчання!

Однак, не лише правильно підібрані предмети для здачі ЗНО та/або ДПА є запорукою успішного вступу до державного польського університету, а й достеменний аналіз ліміту місць, що встановлені для іноземних студентів, бали прохідного порогу, розуміння порядку дій за хромонограмом.…

Тому, якщо Ви потребуєте допомоги у вступі до державного польського вишу або ж професійної  консультації щодо оцінки реальної можливості стати студентом обраного ВНЗ  – звертайтесь  до нас, до ТОВ ЮНЕКО ГРУП, адже лише у нас найбільша оферта від державних вишів Польщі, свідченням чого  є успішний вступ наших студенів до наступних ВНЗ :

м. Варшава: Головний Торгівельний Університет у Варшаві (SGH), Варшавський Національний Університет, Варшавська Політехніка, Варшавський Медичний Університет;

м. Вроцлав: Вроцлавський Університет, Вроцлавський Економічний Університет, Вроцлавська Політехніка;

м. Гданськ: Гданська Політехніка, Гданський Медичний Університет;

м. Замость: Університет ім. Шимона Шимоновіца в Замості;

м. Катовіци: Сілезький Університет;

м. Кєльце: Університет Яна Кохановскєго в Кєльце, Свєнтокшиська Політехніка;

м. Кракова: Ягелонський Університет, Колегіум Медікум (Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego), Краківський Педагогічний Університет, Краківська Музична Академія, Краківський Економічний Університет, Гірничо-Металургійна Академія у Кракові, Краківська Політехніка;

м. Лодзь: Лодзінський Університет, Політехніка Лодзінська, Лодзінський Медичний Університет;

м. Люблін: Університет ім. Складовської Кюрі в Любліні, Люблінська Політехніка;  

м. Ниса: Державний Університет в Нисі;

м. Ольштин: Варміно- Мазурський Університет в Ольштині;

м. Познань: Познанський Економічний Університет, Університет ім. А. Міцкевича у Познані, Познанська Політехніка;

м. Слупськ: Поморська Академія в Слупську.

 


 

Отримати консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

 +38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

  або ж завітати до офісу ТОВ ЮНЕКО ГРУП: вул. Винниченка 65, оф.22, м. Луцьк

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805